KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15873041
nr 1587 3041
Svea Milton
(1917-2006), Sverige
"Sprattergubbe", Signerad, vinst 1970. Blandteknik, bildmått: 32x19 cm, yttermått inklusive ram: 48x34 cm
Svea Milton, svensk målare född 1917, död 2006.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:42:07
8/12 22:33:26
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer